Öğrencilerimiz

Gurur Tablomuz

Kerem Ege Erden

Northwestern 2022


Benim için bir öğretmenden çok bir ağabey olan Oğuz hocam samimiyetle disiplin arasındaki çizgiyi çok iyi ayarlar. Öğrenciye bakıcılık yapmaz sorumluluklarını bilmesini bekler.

İlayda Kabatepe

Brown 2022


Hiçbir dersimiz sadece okul için çalışmakla kısıtlı kalmadı. Oğuz hoca da Aras hoca da beni hayatla ilgili bir çok imtihana daha hazırladı. Sadece öğretmekle kalmadılar, aslında bildiklerimi de kendime güvenerek ortaya çıkarmamda da yardımcı oldular. Hem ders notlarım açısından hem de kişisel sorumluluklarım açısından gelişimimde çok önemli bir rol oynadılar. Benim için okulu da Cumartesi sabahlarını da bir görevden çok daha fazlasına çevirdiler. İkisine de çok teşekkür borçluyum.

Emirhan Yazgan

Brown 2020


Oğuz ve Aras hocayla fizik kimya ve Calculus AP sınavlarına hazırlandık. Bunun yanında okul müfredatına yönelik takviyede de bulunduk.

Arda Genç

Northwestern 2020


11 sınıfın sonu ve 12. sınıf boyunca Oğuz Abi'yle çalışmam Amerika'ya hazırlık sürecinde verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Bir çok hocanın ve danışmanın "sen bu is için geç kalmışsın" tavrının aksine Oğuz Abi'nin pozitif ve sonuç odaklı yaklaşımı sayesinde SAT Subject testlerini hızla ve başarıyla aradan çıkardık. SAT hazırlıklarının yanı sıra son sene okul notlarımın düşmemesini Oğuz Abi'yle yaptığımız son dakika hızlandırılmış sınav çalışmalarına borçluyum. 1 günde haftaların konusunu nasıl isliyorduk hala inanması zor. Üniversite’ye başladıktan sonra bile, bir çok temel fen bilimleri dersinde Oğuz Abi'den aldığım sağlam temel ve çıkardığımız notlar elimdeki en faydalı kaynaklardan bazılarıydı.

Artun Kalaycı

Boğaziçi 2019


Herkesin hayatında bazı iyikileri vardır Oğuz ve Aras abi de benim iyikilerimden, Onlar benim için sadece öğretmen değil ayni zamanda birer rol model ve yol gösterici oldular. Sınav senesinin o zor günlerinde benim bile kendime inancımı kaybettiğim zaman Oğuz ve Aras abi benden ümitlerini asla kesmediler ve beni en güzel şekilde motive ettiler. Daha sonra beni yanlarına alarak bana ne kadar çok güvendiklerini gösterdiler. Bu yüzden Oğuz ve Aras abiye bir teşekkürü borç bilirim

Tuncay Tacir

Babson College 2021


Oğuz ve Aras abi ile epey uzun bir yoldan geçtik, yeri geldi yere düştük yeri geldi ayağa kalktık. Ofise ilk geldiğim günü hatırlıyorum, hiç yabancılık çekmemiştim beni çok sıcak ve yakın bir şekilde karşılamışlardı, derslerden önce ve sonar hep muhabbet eder güzel bir ortam yaratırdık. Matematiği lisede hiç sevmezdim fakat ilginç bir şekilde Aras abi ile biraz olsa da hoşuma gitmeye başlamıştı. Oğuz ve Aras abinin eski öğrencilerinden biri olan Artun’ile de haftada bir kere etüt yapıyorduk, kendisi bana nasıl yollar izlemem gerektiğini gösterirdi. Babson benim listemdeki birinci okuldu ve bu okula kabul olmayı herşeyde çok istiyordum, zamanla ve sabırla bunu hep beraber basardık. Oğuz ve Aras hoca bir öğretmenden çok birer abi gibiydiler, kafama bir şey takıldığında onlara danışırdım ve genelde hep doğru yolu gösterirlerdi bana. Her şey için teşekkür ederim.

Levent Uyguçgil

University of Manchester 2021


Beraber çalıştığımız 2 buçuk sene içerisinde Oğuz Hocam gerek ders içi gerek ders dışı her zaman destek ve yardımcı oldu. Benim için hep bir hocadan fazlası.

Cansu Yeğin

Babson College 2020


2009’dan bu yana beraber sürdürdüğümüz çalışmalar suresince, bana akil hocalığı yapan ve yol gösteren Oğuz Abim’den birçok tecrübe kazandım. Lise hazırlıklarıyla başlayan serüvenimizle beni her zaman destekleyerek genç yaşımın verdiği acemiliğin ders tempoma mani olmasını engelleyen, aksine karakterimi geliştirmemde bana yardımcı olan bir abi figürü oldu. Üniversite yıllarına hazırlanmamı, kendi yasam tecrübelerinden yola çıkarak bana yol gösteren Oğuz Abi’min yeri benim için daima çok farklı olacaktır.

Derya Yavuz

Upenn 2021


Oğuz ve Aras hocamla 2 sene beraber çalıştığımız sure boyunca gerek ders, gerek üniversite başvurusu, gerek komik muhabbet olsun mükemmel bir öğretmende olması gereken her şeyi deneyimledim. Özellikle Amerika’ya hazırlık sürecimde benden akademik ve moralman hiçbir desteği esirgemediler, SAT sınavından önceki gece bile son dakika sorularımı yanıtladılar. Benim için sadece öğretmen değil, moral kaynağı da oldular, yolumu görmeme yardım ettiler. Onların öğrencisi olduğum için gurur duyuyorum. Üzerlerimdeki emekleri ölçülemez bile. Ne kadar teşekkür etsem azdır hocalarıma.

Berrak Özer

Columbia 2020


Oğuz abi dendiğinde akla ilk gelen kelimeler, cümleler başarılı, hırslı, işine konsantre kadar basit olmuyor benim için. Oğuz abi demek benim için inanmak, vazgeçmemek, sonuna kadar savaşmak ve elinden geleni değil tam olarak elinden gelenden çok daha fazlasını yapmak oluyor. Bugün olduğum yerdeysem bunda ailemin ve şu an gönül rahatlığıyla ailemin parçası dediğim Oğuz abi’nin payı en büyük. Bana inanmanın başarmanın yarısı olduğunu öğrettiğin için teşekkür ederim.

Naz Bilecik

Columbia 2022


11.sınıfta aynı anda SAT, APler ve okul dersleri ile boğuşurken, Oğuz Hoca ile derslere başlamamız hem akademik olarak beni çok rahatlattı hem de ders çalışmayı benim için eğlenceli bir hale getirdi. Oğuz Hoca’nın yardımlarıyla tüm sınavlarımdan yüksek notlar almayı başardım. Sadece bir öğretmen değil, hem ders içi hem de dışı her türlü konuda danışabileceğim bir abi oldu. Her şey için tekrardan çok teşekkür ederim!

Emir Gamgam

UCL 2022


Oğuz Hocamı gerek hoş sohbetiyle olsun gerek samimiyetiyle olsun gerekse önemli tavsiyeleriyle olsun her zaman bir hocadan daha çok saygı duyduğum bir abim olarak görmüşümdür. Birlikte geçirdiğimiz 3 sene boyunca derslere gerçekten severek gelmemde ve kendi kendimi disipline etmemde Oğuz Hocamın katkısı çok büyüktür. Zorlukların üstesinden gelmeye çalışırken geçirdiğimiz keyifli anlar ve bana kattıklarınız için teşekkür ederim hocam.

Emir Sezik

Imperial College 2023


Hocam neden?Bu tip sorularımla Oğuz hocayı deli etmişliğim vardır. Halbuki, ne kadar gereksiz soru sorsam da Oğuz hoca hepsine sabırla cevap vermiştir. 3 sene boyunca sorularıma kaprisimi çekmiştir. Bazen tartışmalara girdiğimiz bile olmuştur. Bütün bunlardan fiziği ve kimyayı çok daha iyi anlayarak çıktım ve temellerimi Oğuz hocayla çok iyi oluşturduğunu düşünüyorum. Oğuz hoca benim için sadece müthiş bir fizik/kimya öğretmeni değil ama aynı zamanda hayat koçu oldu. Onun sayesinde gelecek planlarımı da kesinleştirdim. Her zaman hem mentor hem de arkadaş olmuştur. Hayatımda az çok iyi öğretmen tanımışımdır ama Oğuz hoca en iyilerinden bir tanesidir.

Can Umut

UCLA 2023


Küçüklüğümden beri birçok kez odaklanamadığım veya anlaşamadığım bahaneleriyle dershane değiştirmiş bir öğrenci olarak Oğuz ve Aras hocanın yanında kendimi daima evimde hissetmişimdir. Oguz hoca, beraber geçirdiğimiz 3 senede bir hocadan çok yol gösteren bir abi figürü oldu benim için. Gerek akademik gerek sosyal hayatım olsun, daima koruduğu pozitif tavırla doğru kararlar vermeme yardımcı oldu ve her zaman yanımda olduğunu hissettirdi. Lise hayatımda kendimi disipline etmemde ve başarılı olmak için kendi sorumluluklarımın farkına varıp harekete geçmem gerektiğini anlamamda Oğuz abimin rollü çok büyüktür. Ne kadar teşekkür etsem az.

Efe Ümit

Northwestern 2022


Beş sene boyunca öğrencisi olduğum Oğuz Hamurculu benim için sadece akademik bilgisine ve geçmiş tecrübesine şüphesiz güvenebileceğim Oğuz Hoca değil, teknolojiden siyasete, tarihten eğitime her türlü konuyu tartışıp fikir alabileceğim ve köpüklü kahvesi eşliğinde beraber yenilikçi fikirler geliştirebileceğim Oğuz Abi olmuştur.

Lara Yüzatlı

Barnard College 2024


Daha kapısından içeri adımımı attığımda yüzümün güldüğü ve üzgünsem bile hemen unuttuğum nadir yerlerden biri Oğuz ve Aras Hocanın ofisi. Bütün zor dönemlerimi atlatmamda benim hep yanımda olan ve her daim tavsiye aldığım Oğuz Hocama bana 4 yıl boyunca katlandığı için çok teşekkür etmek istiyorum :) O gün zor bir gün geçiriyor olduğumda ben ne kadar belli etmemeye çalışsam da saniyesinde yüzümden anlayıp beni her konuda rahatlatmaya çalıştığınız için de çok teşekkür ederim. Unutmayın ki dünyanın obur ucuna gidiyor olsam bile benden asla kurtulamayacaksınız :) Ben her zaman gerek kaktüsünüzü sulamak, gerekse takviminizi doğru güne değiştirmek, gerekse de sınav öncesi stresimle orada olacağım. Benim üzerimde emeğiniz çok büyük hocam, size çok teşekkür ederim...

Doğan Zenginer

SOAS 2020


Oğuz ve Aras Abi’yle 6 sene önce tanıştım. Akademik anlamdaki disiplinlerinin getirdiği başarının yanı sıra, her türlü konuyu paylaşabildiğim, hala mümkün olduğunca görüşebildiğim ve bu görüşmelerde de en enteresan şakaları yapabildiğim iki abim olduğu için çok şanslıyım. Bana bu 6 senelik serüven boyunca kattıkları her şey için teşekkürü borç bilirim.

Yeşim Kireçci

Özyeğin Üniversitesi 2021


Oğuz ve Aras hocayla tanışalı 4 sene oldu. Lise zamanlarımda her zaman yardımcı oldular.Üniversite kararımın aniden değişmesiyle beni çok az bir sürede istediğim şeyi başarabilmem için hazırladılar. En sıkıcı derslerde bile onlarla ders yaparken keyifle dinleyip öğrenebildim. Benim yapabileceğime inanmaları beni her zaman motive etti.Benim için hep bir hocadan fazlası olarak kalacaklar. Aras hocam,Oğuz hocam iyi ki tanımışım sizi.

Nehir Şahinoğlu

University of Chicago 2022


Oğuz Hoca'yla 10. sınıfta tanıştım ve o zamandan beri 70'lerde olan fizik notlarım 90'lardan aşağı inmedi. Gerek okul sınavlarında gerekse AP 1ve 2 çalışmalarında bana çok yardımcı oldu. Beraber sadece sıkıcı bir şekilde ders yapmaktansa çok eğlendik. Oğuz Hoca dersleri gerçekten inanılmaz keyifli yaparak çok daha verimli hale getirebildi. Sanırım kendime sadece bir fizik öğretmeni değil, aynı zamanda bir "abi" kazanmış oldum. Her şey için çok teşekkürler hocam!

Alp Güneyman

Northwestern 2022


Oğuz abi ile iki sene evvel tanıştım. Sat Subject matematik ile başlayan serüvenimiz halen 12. sınıfta devam etmekte. Bu süreçte kendimi akademik olarak geliştirmenim yanı sıra birçok farklı kazanımlar da edindim. Fitness konuşmasından Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’na konudan konuya birçok diyaloğumuz oldu. Bu süreçte Oğuz abiyi hocanın aksine bir akrabam bir dostum gibi gördüm. Dilediğim okula gitmemden tutun genel kültürümdeki olumlu yöndeki değişimlerde Oğuz abinin hatırı sayılır bir payı olduğunu düşünmekteyim.

Sinan Onukar

Upenn Wharton 2021


Hocam ya yarın ders yapabilir miyiz? 2 sene boyunca bitmek bilmeyen sorularıma, tükenmeyen isteklerime, son saniye ders ayarlamak için gece yarısı yazdığım whatsapp mesajlarına hep sabırla, azimle ve istekle cevap veren Oğuz Hoca’mın üzerimdeki emeği çok büyük. Onun iş etiği, gayreti, kaynakları ve uzmanlığı girdiğim sınavların hepsinde başarı yakalamamı sağladı. Sat, AP, fizik, matematik, hayat, teknoloji, politika, işi büyütme planları... Oğuz hoca bir hocadan çok bir mentor, abi oldu.

Özgenur Çelik

Columbia 2022


Oğuz Bey ile derslerimize lise 3 yılında IB'ye hazırlanmak amacıyla başlamıştık. İzmir'li bir öğrenci olup ayda sınırlı sayıda ders alabilmenin tüm dezavantajlarını Oğuz Bey birer avantaja çevirdi. Konuyu nokta atışı şekilde anlatarak benim zayıf olduğum kısımların üzerine gitti. Sonuçta IB Math HL bir korkudan ziyade dört gözle beklenen en iyi yaptığım derslerden birine dönüştü. İyi ki kendisi bu yolda hep yanımdaydı.

Gökçe Güven

Berkeley 2022


Oğuz hoca ile tanışmamız SAT Subjectler ve AP fizik sayesinde olmuştu ama bana çok daha fazla şey kattı. Fiziği önce katlanabilir sonra sevilebilir kılan kişiydi. O ofis ise okuldan çıkıp severek geldiğim, sınavlardan önce sabahladığım yer oldu. Sadece fen alanlarına ilgimi arttırmakla kalmadı geri dönüp hüzünlendiğim bir ev kazandırdı Oğuz Hoca bana. İyi ki varsınız.